PHA227MKP3780ME4
Mfr.Part #
PHA227MKP3780ME4
Manufacturer
KEMET
Package/Case
Datasheet
PHA227MKP3780ME4
Description
CAP ALUM HYB 780UF 63V AXIAL
Stock
287
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Applications :
Automotive
Capacitance :
780 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
145mOhm @ 100Hz
Height - Seated (Max) :
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial, Can
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :
29.6 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
5.92 A @ 100 Hz
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63 V