PI6C20400AHE
- Mfr.Part #
- PI6C20400AHE
- Manufacturer
- Diodes Incorporated
- Package/Case
- Datasheet
PI6C20400AHE
- Description
- IC CLOCK BUFFER 1:4 28SSOP
- Stock
- 325
- Quality
- Manufacturer :
- Diodes Incorporated
- Product Category :
- Application Specific Clock/Timing
- Differential - Input:Output :
- Yes/Yes
- Frequency - Max :
- 400MHz
- Input :
- HCSL
- Main Purpose :
- PCI Express (PCIe)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output :
- HCSL
- PLL :
- Yes
- Product Status :
- Active
- Ratio - Input:Output :
- 1:4
- Supplier Device Package :
- 28-SSOP
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.465V