MC100H642FN
Mfr.Part #
MC100H642FN
Manufacturer
onsemi
Package/Case
Datasheet
MC100H642FN
Description
IC CLOCK DRIVER ECL-TTL 28PLCC
Stock
258
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Application Specific Clock/Timing
Differential - Input:Output :
Yes/Yes
Frequency - Max :
100MHz
Input :
ECL, TTL
Main Purpose :
68030, 68040 MPUs
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C
Output :
TTL
Package / Case :
28-LCC (J-Lead)
PLL :
No
Product Status :
Obsolete
Ratio - Input:Output :
2:8
Supplier Device Package :
28-PLCC (11.51x11.51)
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V