DS1052U-100+
Mfr.Part #
DS1052U-100+
Manufacturer
Analog Devices, Inc.
Package/Case
Datasheet
DS1052U-100+
Description
IC PROG PWM 5BIT 100KHZ 8-USOP
Stock
634
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Product Category :
Application Specific Clock/Timing
Differential - Input:Output :
No/No
Frequency - Max :
100kHz
Input :
Main Purpose :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
PLL :
No
Product Status :
Obsolete
Ratio - Input:Output :
2:1
Supplier Device Package :
8-uMAX/uSOP
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V