ICS952001AFLF
Mfr.Part #
ICS952001AFLF
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package/Case
Datasheet
ICS952001AFLF
Description
IC TIMING CTRL HUB P4 48-SSOP
Stock
508
Manufacturer :
Product Category :
Application Specific Clock/Timing
Differential - Input:Output :
No/Yes
Frequency - Max :
200MHz
Input :
Crystal
Main Purpose :
Intel CPU, Timing Control Hub™
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output :
Clock
PLL :
Yes
Product Status :
Obsolete
Ratio - Input:Output :
1:20
Supplier Device Package :
48-SSOP
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.465V