MC88916DW70
Mfr.Part #
MC88916DW70
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package/Case
Datasheet
MC88916DW70
Description
IC CLK BUF CISC 70MHZ 1CIRC
Stock
538
Manufacturer :
Product Category :
Application Specific Clock/Timing
Differential - Input:Output :
No/Yes
Frequency - Max :
70MHz
Input :
CMOS, TTL
Main Purpose :
CISC/RISC Microprocessor
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
CMOS
PLL :
Yes
Product Status :
Obsolete
Ratio - Input:Output :
1:6
Supplier Device Package :
20-SOIC
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V