CP3SP33SMS/NOPB
Mfr.Part #
CP3SP33SMS/NOPB
Manufacturer
National Semiconductor
Package/Case
Datasheet
CP3SP33SMS/NOPB
Description
CP3SP33 PROCESSOR WITH CACHE, CR
Stock
2423
Manufacturer :
National Semiconductor
Product Category :
Application Specific Microcontrollers
Applications :
Connectivity Processor
Controller Series :
CP3000
Core Processor :
CR16C
Interface :
ACCESS.bus, Audio, Bluetooth, CAN, EBI/EMI, I²S, Microwire/SPI, UART/USART, USB OTG
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
64
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
224-LFBGA
Product Status :
Active
Program Memory Type :
External Program Memory
RAM Size :
44K x 8
Supplier Device Package :
224-NFBGA (13x13)
Voltage - Supply :
3V ~ 3.3V