AT94K10AL-25BQI
Mfr.Part #
AT94K10AL-25BQI
Manufacturer
Microchip Technology
Package/Case
Datasheet
AT94K10AL-25BQI
Description
IC FPSLIC 10K GATE 25MHZ 144LQFP
Stock
490
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers
Core Type :
8-Bit AVR
Data SRAM Bytes :
4K ~ 16K
EEPROM Size :
FPGA Core Cells :
576
FPGA Gates :
10K
FPGA Registers :
846
FPGA SRAM :
4kb
Interface :
I²C, UART
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
144-LQFP
Product Status :
Obsolete
Program SRAM Bytes :
20K-32K
Speed :
25 MHz
Supplier Device Package :
144-LQFP (20x20)
Voltage - Supply :
3V ~ 3.6V