AT94S05AL-25DGC
Mfr.Part #
AT94S05AL-25DGC
Manufacturer
Microchip Technology
Package/Case
Datasheet
AT94S05AL-25DGC
Description
IC FPSLIC 5K GATE 25MHZ 256BGA
Stock
464
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers
Core Type :
8-Bit AVR
Data SRAM Bytes :
4K ~ 16K
EEPROM Size :
256K x 8
FPGA Core Cells :
256
FPGA Gates :
5K
FPGA Registers :
436
FPGA SRAM :
2kb
Interface :
I²C, UART
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
256-LBGA, CABGA
Product Status :
Obsolete
Program SRAM Bytes :
4K-16K
Speed :
25 MHz
Supplier Device Package :
256-CABGA (17x17)
Voltage - Supply :
3V ~ 3.6V