ATMEGA168V-10MQ
Mfr.Part #
ATMEGA168V-10MQ
Datasheet
ATMEGA168V-10MQ
Description
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32VQFN
Stock
411
EEPROM Size :
512 x 8
Number of I/O :
23
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
32-VFQFN Exposed Pad
Program Memory Size :
16KB (8K x 16)
Speed :
10MHz
Supplier Device Package :
32-VQFN (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 5.5V