ATMEGA88-20MUR
Mfr.Part #
ATMEGA88-20MUR
Datasheet
ATMEGA88-20MUR
Description
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32VQFN
Stock
405
EEPROM Size :
512 x 8
Number of I/O :
23
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
32-VFQFN Exposed Pad
Program Memory Size :
8KB (4K x 16)
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
32-VQFN (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 5.5V