ATMEGA644PV-10MUR
- Mfr.Part #
- ATMEGA644PV-10MUR
- Datasheet
ATMEGA644PV-10MUR
- Description
- IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44VQFN
- Stock
- 312
- EEPROM Size :
- 2K x 8
- Number of I/O :
- 32
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 44-VFQFN Exposed Pad
- Program Memory Size :
- 64KB (32K x 16)
- RAM Size :
- 4K x 8
- Speed :
- 10MHz
- Supplier Device Package :
- 44-VQFN (7x7)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.8V ~ 5.5V