ATXMEGA16C4-CU
Mfr.Part #
ATXMEGA16C4-CU
Datasheet
ATXMEGA16C4-CU
Description
IC MCU 8/16BIT 16KB FLSH 49VFBGA
Stock
371
Connectivity :
I²C, IrDA, SPI, UART/USART, USB
Data Converters :
A/D 16x12b
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
49-VFBGA
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
16KB (8K x 16)
RAM Size :
2K x 8
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
49-VFBGA (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.6V ~ 3.6V