EFM32G200F64-QFN32
Mfr.Part #
EFM32G200F64-QFN32
Datasheet
EFM32G200F64-QFN32
Description
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 32QFN
Stock
238
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Program Memory Size :
64KB (64K x 8)
RAM Size :
16K x 8
Speed :
32MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.98V ~ 3.8V