25EMPPC603E2BB200Z
Mfr.Part #
25EMPPC603E2BB200Z
Manufacturer
IBM
Package/Case
Datasheet
25EMPPC603E2BB200Z
Description
IBM25EMPPC603 - POWERPC 603E
Stock
217
Manufacturer :
IBM
Product Category :
Microprocessors
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
PowerPC EM603e
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
No
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 105°C (TJ)
Package / Case :
278-BBGA, FCBGA
Product Status :
Active
RAM Controllers :
SATA :
Security Features :
Speed :
200MHz
Supplier Device Package :
278-FCPBGA (21x21)
USB :
Voltage - I/O :
2.5V, 3.3V