74LVC1G66GW-Q100,1
Mfr.Part #
74LVC1G66GW-Q100,1
Manufacturer
Nexperia
Package/Case
Datasheet
74LVC1G66GW-Q100,1
Description
IC BILATERAL SWITCH LP/LV 5TSSOP
Stock
592
Manufacturer :
Nexperia
Product Category :
Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
-3db Bandwidth :
500MHz
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
6.5pF
Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
Charge Injection :
7.5pC
Crosstalk :
Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
5µA
Mounting Type :
Surface Mount
Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
1:1
Number of Circuits :
1
On-State Resistance (Max) :
10Ohm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device Package :
5-TSSOP
Switch Circuit :
SPST - NO
Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
4.2ns, 5ns
Voltage - Supply, Dual (V±) :
Voltage - Supply, Single (V+) :
1.65V ~ 5.5V