74HC1G66GV-Q100H
Mfr.Part #
74HC1G66GV-Q100H
Manufacturer
Nexperia
Package/Case
Datasheet
74HC1G66GV-Q100H
Description
IC ANLG SWITCH SPST 5TSOP
Stock
140
Manufacturer :
Nexperia
Product Category :
Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
-3db Bandwidth :
200MHz
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
Charge Injection :
Crosstalk :
Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
1µA
Mounting Type :
Surface Mount
Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
1:1
Number of Circuits :
1
On-State Resistance (Max) :
80Ohm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SC-74A
Switch Circuit :
SPST - NO
Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
20ns, 20ns
Voltage - Supply, Dual (V±) :
Voltage - Supply, Single (V+) :
2V ~ 10V