74LVC1G384GV-Q100H
- Mfr.Part #
- 74LVC1G384GV-Q100H
- Manufacturer
- Nexperia
- Package/Case
- Datasheet
74LVC1G384GV-Q100H
- Description
- IC BILATERAL SWITCH 5TSOP
- Stock
- 485
- Quality
- Manufacturer :
- Nexperia
- Product Category :
- Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
- -3db Bandwidth :
- 500MHz
- Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
- 5pF
- Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
- Charge Injection :
- 7.5pC
- Crosstalk :
- Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
- 500nA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
- 1:1
- Number of Circuits :
- 1
- On-State Resistance (Max) :
- 10Ohm
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- SC-74A, SOT-753
- Supplier Device Package :
- SC-74A
- Switch Circuit :
- SPST - NC
- Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
- 4.2ns, 5ns
- Voltage - Supply, Dual (V±) :
- Voltage - Supply, Single (V+) :
- 1.65V ~ 5.5V