101902U040BB2A
Mfr.Part #
101902U040BB2A
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package/Case
Datasheet
101902U040BB2A
Description
ALUM-SCREW TERMINAL
Stock
528
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Applications :
Capacitance :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Mounting Type :
Operating Temperature :
Package / Case :
Polarization :
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
Voltage - Rated :
Datasheets
101902U040BB2A
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
    CAP ALUM POLY HYB 68UF 35V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 63V T/H
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 50V T/H
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 100V T/H
    CAP ALUM POLY 180UF 20% 63V T/H
    CAP ALUM POLY HYB 47UF 35V SMD
    CAP ALUM POLY HYB 330UF 25V SMD
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 35V T/H
    CAP ALUM POLY 680UF 20% 25V T/H
    CAP ALUM POLY 1500UF 20% 16V T/H