ISD17120EY
Mfr.Part #
ISD17120EY
Manufacturer
Nuvoton Technology Corporation
Package/Case
Datasheet
ISD17120EY
Description
IC VOICE REC/PLAY 240SEC 28TSOP
Stock
348
Manufacturer :
Nuvoton Technology Corporation
Product Category :
Voice Record and Playback
Duration :
80 ~ 240 Sec
Features :
Automatic Gain Control, Volume Control
Filter Pass Band :
Input Signal :
Analog - Single Ended, Microphone
Interface :
Pushbutton, SPI
Messaging :
Multiple
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Output Signal :
Analog - Single Ended, PWM Speaker Output
Product Status :
Obsolete
Sampling Frequency :
4 ~ 12kHz
Supplier Device Package :
28-TSOP
Voltage - Supply :
2.4 V ~ 5.5 V
Datasheets
ISD17120EY
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
    MOSFET P-CH 12V
    IC LINE DRIVER 14TSSOP
    IC LINE DRIVER 14SOP
    IC BUFFER DIFF 28-SSOP
    IC BUFFER DIFF 48-SSOP
    IC CLK BUF DDR 200MHZ 1CIRC
    IC CLOCK GENERATOR 48-SSOP
    IC CLOCK GENERATOR 48-SSOP
    IC CLOCK GENERATOR 56-SSOP
    IC CLOCK GENERATOR 56-SSOP
Part Manufacturer Stock Description
ISD1-05 Samtec, Inc. 550 CONN HSG 10POS 1.00MM
ISD1-10 Samtec, Inc. 238 CONN HSG 20POS 1.00MM
ISD1-11 Samtec, Inc. 204 CONN HSG 22POS 1.00MM
ISD1-12 Samtec, Inc. 644 CONN HSG 24POS 1.00MM
ISD1-13 Samtec, Inc. 784 CONN HSG 26POS 1.00MM
ISD1-15 Samtec, Inc. 619 CONN HSG 30POS 1.00MM
ISD1-17 Samtec, Inc. 397 CONN HSG 34POS 1.00MM
ISD1-18 Samtec, Inc. 600 CONN HSG 36POS 1.00MM
ISD1-20 Samtec, Inc. 782 CONN HSG 40POS 1.00MM