SN74LVC1G32DRLR
Mfr.Part #
SN74LVC1G32DRLR
Manufacturer
Texas Instruments
Package/Case
Datasheet
SN74LVC1G32DRLR
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT5
Stock
11488
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Gates and Inverters
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Current - Quiescent (Max) :
10 µA
Features :
Logic Level - High :
1.7V ~ 2V
Logic Level - Low :
0.7V ~ 0.8V
Logic Type :
OR Gate
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4ns @ 5V, 50pF
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Number of Inputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
SOT-553
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-5
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V