SN74LVC2G32DCTR
Mfr.Part #
SN74LVC2G32DCTR
Datasheet
SN74LVC2G32DCTR
Description
IC GATE OR 2CH 2-INP SM8
Stock
11117
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Logic Level - High :
1.7V ~ 2V
Logic Level - Low :
0.7V ~ 0.8V
Logic Type :
OR Gate
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
3.2ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SM8
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V