74LVC2G32HD4-7
Mfr.Part #
74LVC2G32HD4-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package/Case
Datasheet
74LVC2G32HD4-7
Description
IC GATE OR 2CH 2-INP DFN2010-8
Stock
12128
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Gates and Inverters
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Current - Quiescent (Max) :
40 µA
Features :
Logic Level - High :
Logic Level - Low :
Logic Type :
OR Gate
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4ns @ 5V, 50pF
Number of Circuits :
2
Number of Inputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
8-XFDFN
Supplier Device Package :
X2-DFN2010-8
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V