TC7SZ14FU,LJ(CT
Mfr.Part #
TC7SZ14FU,LJ(CT
Datasheet
TC7SZ14FU,LJ(CT
Description
IC INVERTER SCHMITT 1CH 1-IN USV
Stock
631
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Current - Quiescent (Max) :
1 µA
Features :
Schmitt Trigger
Logic Level - High :
1.4V ~ 3.6V
Logic Level - Low :
0.2V ~ 1.2V
Logic Type :
Inverter
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
5.9ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device Package :
5-SSOP
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V