TC7SZ32F,LJ(CT
Mfr.Part #
TC7SZ32F,LJ(CT
Datasheet
TC7SZ32F,LJ(CT
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP SMV
Stock
40
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Current - Quiescent (Max) :
2 µA
Logic Type :
OR Gate
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4.5ns @ 5V, 50pF
Number of Inputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Supplier Device Package :
SMV
Voltage - Supply :
1.8V ~ 5.5V