74LVC2G32GS,115
Mfr.Part #
74LVC2G32GS,115
Manufacturer
Nexperia
Package/Case
Datasheet
74LVC2G32GS,115
Description
IC GATE OR 2CH 2-INP 8XSON
Stock
253
Manufacturer :
Nexperia
Product Category :
Gates and Inverters
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Current - Quiescent (Max) :
4 µA
Features :
Logic Level - High :
1.7V ~ 2V
Logic Level - Low :
0.7V ~ 0.8V
Logic Type :
OR Gate
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
3.2ns @ 5V, 50pF
Number of Circuits :
2
Number of Inputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
8-XFDFN
Supplier Device Package :
8-XSON (1.35x1)
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V