NC7WZ14EP6X
- Mfr.Part #
- NC7WZ14EP6X
- Manufacturer
- onsemi
- Package/Case
- Datasheet
NC7WZ14EP6X
- Description
- IC INVERT SCHMITT 2CH 2-INP SC88
- Stock
- 125
- Quality
- Manufacturer :
- onsemi
- Product Category :
- Gates and Inverters
- Current - Output High, Low :
- 32mA, 32mA
- Current - Quiescent (Max) :
- 1 µA
- Features :
- Schmitt Trigger
- Logic Level - High :
- 1.4V ~ 3.6V
- Logic Level - Low :
- 0.2V ~ 1.2V
- Logic Type :
- Inverter
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 4.9ns @ 5V, 50pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 2
- Number of Inputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- SC-88 (SC-70-6)
- Voltage - Supply :
- 1.65V ~ 5.5V