74LVCE1G32FZ4-7
- Mfr.Part #
- 74LVCE1G32FZ4-7
- Manufacturer
- Diodes Incorporated
- Package/Case
- Datasheet
74LVCE1G32FZ4-7
- Description
- IC GATE OR 1CH 2-INP 6-DFN
- Stock
- 8252
- Quality
- Manufacturer :
- Diodes Incorporated
- Product Category :
- Gates and Inverters
- Current - Output High, Low :
- 32mA, 32mA
- Current - Quiescent (Max) :
- 10 µA
- Features :
- Logic Level - High :
- 1.7V ~ 2V
- Logic Level - Low :
- 0.7V ~ 0.8V
- Logic Type :
- OR Gate
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 3.6ns @ 5V, 50pF
- Number of Circuits :
- 1
- Number of Inputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 6-XFDFN
- Supplier Device Package :
- X2-DFN1410-6
- Voltage - Supply :
- 1.4V ~ 5.5V