NC7SZ14FHX
- Mfr.Part #
- NC7SZ14FHX
- Manufacturer
- onsemi
- Package/Case
- Datasheet
NC7SZ14FHX
- Description
- IC INVERTER 1CH 1-INP 6MICROPAK2
- Stock
- 379
- Quality
- Manufacturer :
- onsemi
- Current - Output High, Low :
- 32mA, 32mA
- Current - Quiescent (Max) :
- 1 µA
- Features :
- Schmitt Trigger
- Logic Level - High :
- 1.4V ~ 3.6V
- Logic Level - Low :
- 0.2V ~ 1.2V
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 5.9ns @ 5V, 50pF
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 6-UFDFN
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 6-MicroPak2™
- Voltage - Supply :
- 1.65V ~ 5.5V