SN74ACT14DBR
- Mfr.Part #
- SN74ACT14DBR
- Datasheet
SN74ACT14DBR
- Description
- IC INV SCHMITT 6CH 1-IN 14SSOP
- Stock
- 750
- Current - Output High, Low :
- 24mA, 24mA
- Logic Level - High :
- 1.2V ~ 2.1V
- Logic Level - Low :
- 0.5V ~ 1.4V
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 11.5ns @ 5V, 50pF
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 14-SSOP
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V