NC7WZ14P6X
Mfr.Part #
NC7WZ14P6X
Manufacturer
Fairchild Semiconductor
Package/Case
Datasheet
NC7WZ14P6X
Description
INVERTER, LVC/LCX/Z SERIES, 2-FU
Stock
478
Manufacturer :
Fairchild Semiconductor
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Logic Level - High :
1.4V ~ 3.6V
Logic Level - Low :
0.2V ~ 1.2V
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4.9ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SC-88 (SC-70-6)
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V