NC7SZ14M5
Mfr.Part #
NC7SZ14M5
Manufacturer
onsemi
Package/Case
Datasheet
NC7SZ14M5
Description
IC INVERTER 1CH 1-INP SOT23-5
Stock
688
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Gates and Inverters
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Current - Quiescent (Max) :
1 µA
Features :
Schmitt Trigger
Logic Level - High :
1.4V ~ 3.6V
Logic Level - Low :
0.2V ~ 1.2V
Logic Type :
Inverter
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
5.9ns @ 5V, 50pF
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Number of Inputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SOT-23-5
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V