SN74LVC2G14DCKRE4
Mfr.Part #
SN74LVC2G14DCKRE4
Datasheet
SN74LVC2G14DCKRE4
Description
IC INVERT SCHMITT 2CH 2IN SC70-6
Stock
141
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Features :
Schmitt Trigger
Logic Level - High :
1.4V ~ 3.7V
Logic Level - Low :
0.3V ~ 1.4V
Logic Type :
Inverter
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4.3ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
SC-70-6
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V