NLX2G32CMX1TCG
Mfr.Part #
NLX2G32CMX1TCG
Datasheet
NLX2G32CMX1TCG
Description
IC GATE OR 2CH 2-INP 8ULLGA
Stock
347
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Logic Type :
OR Gate
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
3.7ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
8-XFLGA
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
8-ULLGA (1.45x1)
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V