NLX2G32AMX1TCG
- Mfr.Part #
- NLX2G32AMX1TCG
- Datasheet
NLX2G32AMX1TCG
- Description
- IC GATE OR 2CH 2-INP 8ULLGA
- Stock
- 139
- Current - Output High, Low :
- 32mA, 32mA
- Logic Type :
- OR Gate
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 3.7ns @ 5V, 50pF
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 8-XFLGA
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 8-ULLGA (1.95x1)
- Voltage - Supply :
- 1.65V ~ 5.5V