TC4S11FT5LFT
Mfr.Part #
TC4S11FT5LFT
Manufacturer
Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
Package/Case
Datasheet
TC4S11FT5LFT
Description
IC GATE NAND 1CH 2-INP SMV
Stock
498
Manufacturer :
Product Category :
Gates and Inverters
Current - Output High, Low :
3.4mA, 3.4mA
Current - Quiescent (Max) :
1 µA
Features :
Logic Level - High :
3.5V ~ 11V
Logic Level - Low :
1.5V ~ 4V
Logic Type :
NAND Gate
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
80ns @ 15V, 50pF
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Number of Inputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SMV
Voltage - Supply :
3V ~ 18V