NLX3G14FMUTCG
Mfr.Part #
NLX3G14FMUTCG
Datasheet
NLX3G14FMUTCG
Description
IC INVERT SCHMITT 3CH 3-IN 8UDFN
Stock
639
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Logic Level - High :
1.4V ~ 3.6V
Logic Level - Low :
0.2V ~ 1.2V
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4.9ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
8-UFDFN
Supplier Device Package :
8-UDFN (1.45x1)
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V