SN221M025ST
Mfr.Part #
SN221M025ST
Datasheet
SN221M025ST
Description
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL
Stock
305
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm @ 120Hz
Impedance :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency :
390 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V
Datasheets
SN221M025ST
Basic Instructions
    CAP ALUM POLY HYB 68UF 35V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 63V T/H
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 50V T/H
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 100V T/H
    CAP ALUM POLY 180UF 20% 63V T/H
    CAP ALUM POLY HYB 47UF 35V SMD
    CAP ALUM POLY HYB 330UF 25V SMD
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 35V T/H
    CAP ALUM POLY 680UF 20% 25V T/H
    CAP ALUM POLY 1500UF 20% 16V T/H