SSC2006SA
Mfr.Part #
SSC2006SA
Manufacturer
Sanken Electric Co., Ltd.
Package/Case
Datasheet
SSC2006SA
Description
IC PFC CTRLR CRM 8SOP
Stock
3949
Manufacturer :
Sanken Electric Co., Ltd.
Product Category :
PFC (Power Factor Correction)
Current - Startup :
Frequency - Switching :
Mode :
Critical Conduction (CRM)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
8-SOP
Voltage - Supply :
14V ~ 26V
Datasheets
SSC2006SA
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
    DIODE ZENER 27V 5W SZ10
    DIODE ZENER 40V 6W SZ10
    DIODE ZENER 27V 6W SZ10
    DIODE ZENER 33V 2W SJP
    DIODE ZENER 33V 2W SJP
    DIODE ZENER 20V 1W SJP
    DIODE ZENER 20V 1W SJP
    DIODE ZENER 28V 1W SJP
    DIODE ZENER 28V 1W SJP
    DIODE ZENER 18V 2W SJP