MC15XS3400CHFKR2
Mfr.Part #
MC15XS3400CHFKR2
Datasheet
MC15XS3400CHFKR2
Stock
333
Current - Output (Max) :
6A
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Typ) :
15mOhm
Voltage - Load :
6V ~ 20V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V