RT9074-33GSP
Mfr.Part #
RT9074-33GSP
Datasheet
RT9074-33GSP
Description
IC REG LINEAR 3.3V 100MA 8SOP
Stock
374
Control Features :
Shutdown
Current - Output :
100mA
Current - Quiescent (Iq) :
40 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
PSRR :
60dB (1kHz)
Supplier Device Package :
8-SOP-EP
Voltage - Input (Max) :
60V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.4V @ 100mA