MALSECA00AB033HARK
Mfr.Part #
MALSECA00AB033HARK
Manufacturer
Vishay
Package/Case
Datasheet
MALSECA00AB033HARK
Description
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V SMD
Stock
681
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Polarization :
Polar
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
Ripple Current @ Low Frequency :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V