CA0612MRX7R9BB103
Mfr.Part #
CA0612MRX7R9BB103
Manufacturer
YAGEO
Package/Case
Datasheet
CA0612MRX7R9BB103
Description
CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 0612
Stock
66568
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
10000pF
Circuit Type :
Isolated
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Capacitors :
4
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Supplier Device Package :
0612 (1632 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V