CL31C331KBCNBNC
- Mfr.Part #
- CL31C331KBCNBNC
- Manufacturer
- Samsung Electro-Mechanics
- Package/Case
- Datasheet
CL31C331KBCNBNC
- Description
- CAP ARRAY 330PF 50V NP0 1206
- Stock
- 2
- Quality
- Manufacturer :
- Samsung Electro-Mechanics
- Product Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 330pF
- Circuit Type :
- Isolated
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Capacitors :
- 4
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Supplier Device Package :
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50 V