CKCM25C0G1H101K060AA
- Mfr.Part #
- CKCM25C0G1H101K060AA
- Manufacturer
- TDK Corporation
- Package/Case
- Datasheet
CKCM25C0G1H101K060AA
- Description
- CAP ARRAY 100PF 50V NP0 0504
- Stock
- 198
- Quality
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 100pF
- Circuit Type :
- Isolated
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Capacitors :
- 2
- Package / Case :
- 0504 (1410 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Supplier Device Package :
- 0405 (1012 Metric)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50 V