SFC37S35-20K391E-F
- Mfr.Part #
- SFC37S35-20K391E-F
- Datasheet
SFC37S35-20K391E-F
- Description
- CAP ARRAY 20UF/35UF 370V RADIAL
- Stock
- 387
- Capacitance :
- 20µF, 35µF
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 370 V