AGB3306S24Q1
Mfr.Part #
AGB3306S24Q1
Manufacturer
Anadigics
Package/Case
Datasheet
AGB3306S24Q1
Description
WIDE BAND LOW POWER AMPLIFIER, 0
Stock
324
Manufacturer :
Anadigics
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
33mA
Frequency :
0Hz ~ 7GHz
Gain :
17.7dB
Mounting Type :
Surface Mount
Noise Figure :
4.5dB
P1dB :
14.6dBm
Package / Case :
TO-243AA
Product Status :
Active
RF Type :
Cellular, WLAN, CDMA, PCS, MMDS, W-CDMA, WLL
Supplier Device Package :
SOT-89
Test Frequency :
1.95GHz
Voltage - Supply :
5V ~ 12V