F1130NBGI
Mfr.Part #
F1130NBGI
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package/Case
Datasheet
F1130NBGI
Description
VFQFPN 7.00X7.00X0.80 MM, 0.50MM
Stock
544
Manufacturer :
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
130mA
Frequency :
400MHz ~ 1.1GHz
Gain :
20.5dB
Mounting Type :
Surface Mount
Noise Figure :
3.5dB
P1dB :
22dBm
Package / Case :
48-WFQFN Exposed Pad
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
48-VFQFPN (7x7)
Test Frequency :
900MHz
Voltage - Supply :
3.15V ~ 3.45V
Datasheets
F1130NBGI
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
    CAPACITOR CERM
    TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
    TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
    TVS DIODE 4VWM MP6
    TVS DIODE 5.5VWM 2EFP
    TVS DIODE 12VWM 2URP
    TVS DIODE 5.5VWM 2SFP
    TVS DIODE 3.5VWM 5VSON
Part Manufacturer Stock Description
F1130NBGI8 Intersil (Renesas Electronics Corporation) 445 VFQFPN 7.00X7.00X0.80 MM, 0.50MM