1600AT45A0040E
Mfr.Part #
1600AT45A0040E
Manufacturer
Johanson Technology
Package/Case
Datasheet
1600AT45A0040E
Description
RF ANT 1.6GHZ CHIP SOLDER SMD
Stock
660
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Chip
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
1.6GHz
Frequency Group :
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency Range :
1.58GHz ~ 1.62GHz
Gain :
0dBi
Ingress Protection :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
2 W
Product Status :
Active
Return Loss :
-9.5dB
RF Family/Standard :
Termination :
Solder
VSWR :
Datasheets
1600AT45A0040E
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
Part Manufacturer Stock Description
1600 Keystone Electronics Corp. 487 CONN TIP PLUG SOLDER
1600-LC Hirose 779 CONN PLATIC LOCK
1600-STB(05) Hirose 765 CONN RECT STOPPER
16000 ASI-Ez 1 RJ-11 BREAKOUT WITH FIXED SCREW
16000-2 Eaton 777 POWER SPLICER BLOCK 2POS 600V
16000-3 Eaton 246 PWR SPLICE BLOCK 3POS 175A 600V
16000-4 Eaton 24 POWER SPLICER BLOCK 4POS 600V
160000 TE Connectivity AMP Connectors 542 CONN RING CIRC 1/0-1AWG M10
1600000-1 TE Connectivity AMP Connectors 737 HARDWARE KIT PANEL MOUNT
1600001 Phoenix Contact 19 TERM BLOCK PLUG 10POS STR