X24-009PKC-E
Mfr.Part #
X24-009PKC-E
Manufacturer
Digi
Package/Case
Datasheet
X24-009PKC-E
Description
MOD RF 24XSTREAM 50MW ETH COMM
Stock
772
Manufacturer :
Digi
Product Category :
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Applications :
ISM
Data Rate (Max) :
9.6kbps
Features :
Frequency :
2.4GHz ~ 2.4835GHz
Function :
Transceiver, Modem
Interface :
RJ-45 Ethernet
Modulation or Protocol :
FHSS, FSK
Power - Output :
17dBm (50mW)